Astăzi, 27 aprilie, în incinta grădiniței Nr.6 ,,Mărțișor” a avut loc serbarea matineului ,,Adio, grădiniță!” condus de educatoarea Tamara Dascaliciuc. și conducătorul muzical Alexandru Matveev, un moment care a stârnit emoții puternice tuturor invitaților o sărbătoare în care copiii au susținut un program artistic pentru a rememora întâmplări și momente importante din timpul anilor petrecuți în grădiniță, ghidată de cadre didactice cu un profesionalism de excepție. A fost o sărbătoare frumoasă care a stârnit emoții puternice tuturor invitaților. Copii au intonat cântece de rămas bun și au pășit timid în lumea școlii și au primit diplome de absolvire a grădiniței din partea conducerii instituției.
Primarul de Sîngerei, Arcadie Covaliov, a felicitat copilași, urându-i drum bun în noul început din viața lor, de asemenea a mulțumit cadrelor didactice pentru că au depus efort, suflet și dăruire de sine, în educarea acestor copii destoinici, care vor merge bine pregătiți în clasa I