Stimați Consilieri ai Consiliului Orășenesc Sîngerei și lucrători ai Primăriei,

Cu prilejul ”Zilei Autonomiei Locale și a Lucrătorului din Administrația Publică Locală” Vă adresez sincere felicitări însoțite de urări de sănătate, bucurii și succese mari în activitate.

Sărbătorită pentru prima dată în acest an pe 1 februarie, îmi exprim convingerea că această zi va deveni o  bună şi trainică tradiţie, ce se va înscrie temeinic în calendarul sărbătorilor profesionale.

Instituirea Zilei Autonomiei Locale și a Lucrătorului din Administrația Publică Locală nu reprezintă o simplă celebrare a unei zile profesionale, ci constituie o recunoaștere a eforturilor enorme, pe care reprezentanții APL le întreprind zilnic în soluționarea problemelor cetățenilor și dezvoltarea social- economic a comunității. Prin intermediul Primăriei orașului Sîngerei, cetățenii participă la viața publică, își apăra drepturile și își rezolvă problemele, datorită dialogului constant.

Stimați Consilieri ai Consiliului Orășenesc Singerei și lucrători  ai primăriei,

Țin să-mi exprim întreaga gratitudine pentru înțelegere și susținere, pentru munca pe care o realizați, pentru devotamentul și profesionalismul pe care îl demonstrați în activitatea de zi cu zi. Lipsa resurselor financiare suficiente, numărul mare de probleme nu ne sperie, dimpotrivă ne motivează și mai mult pentru a atrage noi investiții întru asigurarea stabilității sociale și economice a orașului, spre binele unghenenilor.

Vă doresc să vă înconjoare întotdeauna dragostea apropiaţilor, respectul, fidelitatea colegilor şi recunoştinţa oamenilor. Noi realizări în activitatea profesională, multe bucurii, fericire, putere pentru continuarea lucrului pe care-l faceţi cu dăruire,  linişte şi căldură în suflet.

Cu respect,

 

                                         Primarul or. Sîngerei                                 Gheorghe Brașovschi

Imprimare