Astăzi se împlinesc 25 de ani de la începutul conflictului armat de pe Nistru.  

Dincolo, însă, de cuvintele frumoase și de omagiile pe care le aducem în această zi, cred că este de datoria noastră să le fim alături veteranilor și în restul anului.

Omagiu și recunoștință eroilor căzuți pe câmpul de luptă și veteranilor, participanți la acțiunile armate din stânga Nistrului, băștinași din raionul Sângerei.

Imprimare