În cadrul primăriei orașului Sîngerei s-au pus în aplicare mai multe măsuri în vederea îmbunătățirii calității și creșterii gradului de atractivitate a sistemului de transport public. Cu ajutorul copiilor talentați am refăcut aspectul stațiilor de așteptare din oraș, pictându-le copii  au readus un aspect frumos orașului.  Din păcate nu toți cetățenii  pot vedea arta frumosului, prin faptele lor de vandalism unii cetățeni nu conștientizează  că ne strică aspectul orașului.

Facem apel la sîngerieni să ia atitudine împotriva celor care ne fac de rîs orașul și ne produc constant pagube în spațiul public, vă rugăm să ne respectăm unii pe alții și să menținem orașul îngrijit. Dorim să avem o colaborare frumoasă între autorități și cetățenii orașului, pentru a menține orașul  curat și frumos.

Vă mulțumim.