În incinta Muzeului Etnografic Sângerei a avut loc vernisarea expoziției " Conservarea, restaurarea şi punerea în valoare a patrimoniului cultural din Republica Moldova”. Mesajul de baza al expoziției expus , este conștientizarea valorilor arhitecturale autohtone, restaurarea lor calitativa și introducerea în circuitul turistic național. Muzeul va găzdui expoziția timp de o luna, în timpul care vă invitam s-o vizitați.
























