Astăzi, îşi sărbătoreşte hramul, satul Vrănesti. Cu acest prilej Primarul orașului Sîngerei dl Gheorghe Braşovshi, a adresat cele mai alese urări de bine şi noroc pentru locuitorii localităţii şi i-a felicitat cu ocazia Sărbatorii Satului. "Această sărbătoare să vă poarte de grijă, să vă aducă lumină, căldură şi belşug, să vă îndrumeze doar la fapte bune întru prosperarea localităţii noastre şi a pamîntului drag. În casele Dumneavoastră să domnească mereu pacea, voia bună şi belşugul."
 

Imprimare